Kaplumbağalar Hakkında Bilgiler

Kaplumbağalar nasıl bakılır? Nasıl beslenir?Her türlü bilgiler...


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

HAKEM, KAFAYLA GERİ VERİLEN PASTTA KALECİYE KIRMIZI KART GÖSTERDİ

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Miley Cyrus

Miley Cyrus
Moderatör
Moderatör
Suudi Arabistan'da Devam Eden ve Dün Akşam Çeyrek Final Maçlarının Oynadığı "Asya 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonası'nda "Futbolda Ender Görülen Bir Hadise Yaşandı.Suudi Arabistan'da devam eden ve dün akşam çeyrek final maçlarının oynadığı "Asya 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonası'nda "futbolda ender görülen bir hadise yaşandı.
Normal süresi 0-0 biten ve uzatma sürelerinde de gol sesinin gelmediği "Özbekistan-Çin" karşılaşmanın son uzatma saniyelerinde Avustralyalı hakem Benjamin Jon Williams, kafayla geri verilen pasta topa elle müdahale eden Özbekistan kalecesine ender rastlanan bir kararla kırmızı kart gösterdi.

Hakemin yüzde yüz hatalı bir şekilde gösterdiği kırmızı kartla bir anda şoke olan Özbek ekip, daha sonra penaltı atışlarında kaleye geçen savunma oyuncusuyla adeta inanılmaz bir başarıya imza attı. Özbek ekip umutlarını yitirdiği karşılaşmadan inanılmaz bir başarıyla ayrılarak yarı finale çıkmayı başardı.


- HADİSE ŞÖYLE YAŞANDI -


Normal süresi 0-0 biten karşılaşmada ek uzatma sürelerine geçildi. Bu süre zarfında da gol sesi gelmedi.

Penaltılara geçileceği tahminlerinin ön plana çıktığı bir sırada Çinli futbolcularca ileriye atılan topu yakalayan Özbekistanlı futbolcu Gulam Uronov, topu kafa vuruşuyla kaleciye geri verince futbol sahalarında ender rastlanan bir gelişme yaşandı. Çinli, futbolcunun da yanıltmacı hareketinden etkilenen Avustralyalı hakem, bunu ayakla yapılan geri pas olarak kabul ederek bariz bir hatayla Özbekistan kalecisi Daniyar Usmanov'a kırmız kart gösterdi ve ceza sahası içerisinde serbest vuruşa karar verdi.


- TOP KALE ÇİZGİSİNDEN GEDİ DÖNDÜ -


Özbekistanlı futbolcu ve teknik heyetinin itirazları olduysa da hakem kararında geri adın atmadı. Bunun üzerine Özbekistan kalesine 20 sırt numarasıyla futbolculardan İslam Toktohocayev geçti.

Bir anda rakip takımın asil kalecisinden mahrum kalması ve buna ek olarak kalenin dibinde kazanılan serbest atışla umutlanan Çin, bu fırsattan faydalanamadı. Kaleye giden top kale çizgisi üzerinden Özbekistan defansından geri döndü. Ve bu kurtarışla karşılaşma penaltılara kaldı.


- PENALTI ATIŞLARINDA KALEYE SAVUNMA OYUNCUSU GEÇTİ -


Penaltı atışlarında Özbekistan U19 Takımı Çalıştırıcısı Ahmetcan Ubeydullayev bu kez kaleye 17 sırt numarasıyla defans oyuncusu Murat Halmuradov'u geçirdi.

Takımın savunma oyuncusu olarak bu kez hem de çok kritik bir anda kaleye geçen Halmuradov, kendisinin de inanamadığı bir mucizevî başarıyla takımını yarı finale taşıdı.

Özbekistan'ın vuruşuyla başlanan penaltı atışlarında önce Özbekistan golü kaçırdı. 5. atışta Özbekistan'dan Senat Şeyhov topu rakip kalecinin elerine atınca, Özbek ekip hayal kırıklığına uğradı. Umutlanan ise Çinli ekip oldu.

İlerleyen atışlarda Çinliler "bir anda yarı finale çıktık" hesapları yaparken bu kez hayal kırıklığına uğrayan kendileri oldu. Ve yeniden umutlanan ise Özbek taraf oldu. Sekizinci atışta Çinli oyuncu topu dışarı attı. Bir sonraki son atışta ise Özbekistan'dan Şerzat Azamov skoru 4-3 yaptı.

Bu skorla bir anda gözler kaleyi koruyan savumda oyuncusu Halmuradov'a çevrildi. Çünkü topu kurtarması Özbekistan'ın "Dünya 20 Yaş Altı Futbol Şampiyonası'na" gitmesi, golü yemesi ise penaltı sersinin devamı demekti. Ve son atışta kalesinde adeta devleşen ve yılların tecrübeli bir kalecisine dönüşen Halmuradov, Çinli oyuncunun topu attığı köşeye uzandı ve futbolda ender rastlanan bir hadiseyle takımını hem yarı finale ve hem de dünya şampiyonasına taşıdı.

Avustralyalı hakemin futbolda ender rastlanan bariz hatasının damgasını vurduğu karşılaşmadan Çin'i zorlu karşılaşma sonunda 4-3 yenen Özbekistan ekibi umutların tükendiği bir anda kazanılan zaferin coşkusunu doyasıya yaşadı.

Özbekistan bu skorla Asya U 19 Şampiyonası'nda yarı finale kalan dördüncü ekip oldu.

Dün akşam oynana diğer kaşlaşmalarda ise Japonya'yı 3-0 yenen Güney Kore, Suudi Arabistan'ı 1-0 yenen Birleşik Arap Emirliği ve Kuzey Kore'yi 2-1 Yenen Avustralya yarı finale çıkan diğer takımlar oldu. Yarı finale çıkan ülkeler, Özbekistan ile birlikte Dünya 20 Yaş altı Futbol Şampiyonası'na Asya'dan katılacak ekipler olacak.


_________________
Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz