Kaplumbağalar Hakkında Bilgiler

Kaplumbağalar nasıl bakılır? Nasıl beslenir?Her türlü bilgiler...


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Kış aylarında kaplumbağa beslemek...!!!

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Kış aylarında kaplumbağa beslemek...!!! Bir Paz Kas. 09, 2008 12:05 am

..TuRta..

..TuRta..
Yönetici
Yönetici
--- Yazın bakılan kaplumbağaya ekstra bir uğraş sarfetmeden ısı ve UV ışınları doğadan sağlanır, fakat kışın bu gereksinimler için bizim insan yapımı araçlarla yardım etmemiz gerekir, eğer yavru olan kaplumbağanız gerekli hazırlığı yapmadan kış uykusuna yatarsa bu ayları atlatamaz ve sonuç ne yazıkki ölümle biter.
--- Kışın kaplumbağa akvaryumunuzda muhakkak su ısıtıcısı ve karaları ısıtıan bir ampul bulunmalıdır. Bu cihazlar hayvanın kış uykusuna yatmasını dolayısıyla ölmesini engeller.


LÜTFEN KIŞIN KAPLUMBAĞA BESLEMENİN ZOR OLDUĞUNU BİLİN VE ÖNLEMLERİNİZİ ALIN... 5 KUŞURUŞLUK KAPLUMBAĞA YENİSİNİ ALIRIM DİYE DÜŞÜNMEYİN LÜTFEN ONLARDA CANLI...


--- Sorunun çözümüne gelince; Su ısıtıcısı alıp 28 dereceye ayarlıyoruz ve basit bir masa lambasını kaplumbağaların kara bölgelerine çeviriyoruz ve karaları 30 - 31 dereceye çıkartıyoruz. Kaplumbağalarınızı 30 derece su dolu bir kaba (suyu az doldurun uykuda olduklarından boğulabilirler) alıp bi kaç damla vitamin damlatarak banyo yaptırıyoruz, banyo yaparken su içerler böylece vitamin alıp hayati fonksiyonlarının daha hızlandırıyoruz, bu aşamada sera activ plus w kullanabilirsiniz iştah açıcıdır(bunu 2 günde bir yapın). Yem yemeye başladığında yem verirken muhakkak vitamin takviyesi yapıyoruz. 1 - 2 hafta içinde kaplumbağaların tamamen uyandığı gözlenecektir.

Kullanıcı profilini gör http://kaplumbagalar.allgoo.net

Miley Cyrus

Miley Cyrus
Moderatör
Moderatör
sağol


_________________
Kullanıcı profilini gör

..TuRta..

..TuRta..
Yönetici
Yönetici
Birşey değil

Kullanıcı profilini gör http://kaplumbagalar.allgoo.net

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz